21/07/2019
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
  1. Claypool/Lennon
  2. Dream Theater
  3. Steve Kilbey
  4. Tom Waits
  5. Bohemian Rhapsody
חדשים בג'אז באוזן
  1. Charles Mingus
  2. Alice Coltrane
  3. Charles Lloyd
  4. Aaron Parks
  5. The John Betsch Society
כבר מהסצינה המקדימה ניתן להבחין בחוסר האונים והפאראנויה בהם נתונות הדמויות בסרט. שש דמויות ליתר דיוק: קוונטין- שוטר קשוח, ליבן- תלמידת מתמטיקה צעירה, דוקטור הלאאווי, בירוקרט ציניקן ואפור בשם וורט`, נבל ואמן בריחה- רנה, ואוטיסט בשם קאזאן. הם מתעוררים בוקר אחד על מנת לגלות כי הם כלואים בתוך מערכת מבוכים מתוחכמת הבנויה מחדרים קוביתיים: חלקם בטוחים לשהייה וחלקם ממולכד במלכודות סאדיסטיות במיוחד. תוך הסתגלות מייאשת למצב, הם לומדים להבין את מטרתם העיקרית - לצאת החוצה אל החופש. עלילת "הקוביה", אינה נכנסת לשאלות קונספרטיביות עקב המציאות הסטרילית המתמטית השורה עליה באופן מנכר. העלילה היא פסיכולוגית- השרדותית- מאויימת והיא ניכרת בהשברות הדמויות על פי תור, ובמריבות המזכירות )בקונוטציה צבאית(, גיבוש, או טירונות מחשלת. במבט ראשוני, המצב הוא בלבול אנדרלמוסי, בו אין שום אפשרות פעולה שאינה מסכנת סכנת מוות את החבורה. אך עם התגלגלות המקרים, כל אחד מן הכלואים משתמש בכישוריו הספציפיים בכדי להרכיב עוד חלק בפאזל הענק המכיל אותם. השוטר מגלה כריזמה וכוח, אמן הבריחה משתמש בתכסיסיו החלקלקים להערים על מערכת המלכודות, הדוקטור מטפלת בפצעים הפיזיים והנפשיים והמתמטיקאית קוראת את המספרים ומפרשת אותם לתמונה מרחבית. הרעב, העייפות, הצימאון והלחץ המייאש נותנים סימניהם בכל אחת מן הדמויות כשחוסר הידיעה במהלך המסע הארוך והמונוטוני, נותנת את אותותיה גם בצופים. פרק מטורף ואכזרי באיזור הדימדומים של סרטי המדע הבדיוני, דיאלוגים מהירים ושנונים, מיקרוקוסמוס לחברה האנושית המתגדרת באסטטיקה והגדרות מתמטיות בפני עולם בלתי ניתן להגדרה. "הקוביה" זכה ב1997 בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של טורונטו וב"עורב הכסף" בפסטיבל סרטי הפנטזיה בבריסל ‏1999. לראות ולחשוב אחר כך.
+עוד תקצירים
כל המהדורות:


המחלקה להקרנות פומביות של האוזן השלישית שמחה להציג:

סרטים לילדים, לקיץ, ולכל המשפחה, באופן חוקי ציבורי ובלעדי. הזמינו כבר עכשיו

משלוח התקליטים הגדול ביותר מזה זמן!

מדונה, U2 , רמשטיין, אלטון ג'ון, הסטונס אר.אי.אם ועוד מאות תקליטים חדשים ומחודשים באחד ממשלוחי הענק שפקדו אותנו. מעולם.שפע של נילים וגם דיסקים. החום הולך ונעשה יותר נוח

בקרוב! די וי די של בית בגליל

"אחד הסיפורים היפים של הקולנוע המקומי בשנים האחרונות. דרמה חכמה, יפה ומרגשת, שמדברת בקולו של דור ומסמנת את סבן כהבטחה גדולה" אבנר שביט.וואלה!
סרט הביכורים היפה והחכם של אסף סבן, בהוצאת האוזן השלישית, בקרוב אצלנו. להזמנה מוקדמת

30 שנה לסיינפלד

זה מה שחשבנו על הסדרה, עת יצאה זו במארז די ו די לראשונה

פופים חדשים

מבחר חדש ונפלא כולל כאלו שטרם היו אצלנו. סוף יוני.
פאנקו פופ

כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון